Wśród najnowszych laureatów prestiżowej marki Made in Toruń znajdują się przedsiębiorstwa z różnych sektorów, począwszy od przemysłu stoczniowego, gdzie zasłynęły produkcją urządzeń pokładowych, poprzez tworzenie konstrukcji stalowych, trudniące się recyklingiem odpadów, montujące systemy klimatyzacyjne, a kończąc na firmach specjalizujących się w instalacjach teletechnicznych i transporcie.
Ale nie tylko biznes jest doceniany w ramach tego projektu. Wśród laureatów można również znaleźć mistrza Polski w barberingu, popularnego DJ-a, świetnie ocenianą restaurację, utalentowaną projektantkę odzieży czy fundację, która jest organizatorem międzynarodowego festiwalu filmowego. Wszystko to za sprawą Kapituły Znaku, która doceniła 22 przedsięwzięcia biznesowe za promowanie dobrych praktyk w swojej dziedzinie, prowadzenie działalności zgodnej z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu oraz oferowanie usług lub produktów najwyższej jakości.
Projekt Made in Toruń, prowadzony przez Centrum Wsparcia Biznesu (CWB), ma na celu umocnienie pozytywnego wizerunku firm. „Znak jest gwarantem najwyższej jakości dla partnerów biznesowych oraz dla firm, które umieszczają go na opakowaniach swoich produktów, materiałach promocyjnych czy stronach internetowych” – zaznacza dyrektor CWB w Toruniu, Łukasz Szarszewski.
Uroczyste wręczenie certyfikatów odbędzie się 26 października 2023 roku. Miejsce ceremonii to Hotel 1231. Prezydent Torunia, Michał Zaleski, wręczy statuetki Made in Toruń przedstawicielom 22 wyróżnionych firm. Do tej pory, w trakcie 13 edycji projektu, doceniono już łącznie 319 przedsiębiorstw.
Każda firma, która charakteryzuje się wysoką jakością i kulturą biznesową oraz ma związki z Toruniem, ma szansę ubiegać się o ten prestiżowy znak. Aby zgłosić swoją kandydaturę w kolejnym naborze, wystarczy wypełnić ankietę dostępną na stronie projektu i przesłać ją do Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.